to cykl, który narodził się, gdy mieszkając na wsi spędzałem długie wieczory na odkrywaniu brzmień instrumentów wirtualnych. Każdy ze Sketches ma otwartą formę, którą definiuje jedynie kolejność powstania. Są to wycinki z mojego życia, zatrzymane chwile, muzyczne spotkania z przyjaciółmi, emocje, które mogę wyrazić jedynie poprzez muzykę. Niektóre Sketches stają się częścią większej kompozycji, inne pozostają szkicami. Są dostępne tutaj, na Spotify, iTunes i innych portalach muzycznych.
Grafika: Aleksandra Grzegorek - www.facebook.com/grzegorka
Utwory inspirowane bohaterami Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Podczas nocnego zwiedzania można było usłyszeć prawykonanie kompozycji w połączeniu z improwizacjami na różnych instrumentach.
W taki sposób projekt został opisany po premierze. Sam nie umiałbym znaleźć lepszych słów by przedstawić Ci Homo Homini.
"„Homo Homini” to projekt, który zabiera nas w muzyczną podróż w głąb ludzkich emocji. Poznając dźwięki różnorakich instrumentów oraz elektroniczne brzmienia przeżywamy nie tylko mentalny, ale i duchowy rozwój, przenosząc się w niedostępne na co dzień miejsca. Całość można określić jako estetyczny minimalizm, będący wynikiem długotrwałych poszukiwań własnego środka wyrazu. Dźwięki stworzone przez kompozytora i wykonawcę, Marcina Steczkowskiego, mają zainspirować nas do wędrówki, w której oddamy się wyobraźni. Spektakl „Homo Homini” wyzwala widza nie narzucając mu żadnych ograniczeń. Każdy obiera własną drogę, wolny w swoich rozmyślaniach i odczuciach. Dźwięki są portalami, dzięki którym przenosimy się w inną czasoprzestrzeń."
Spektakl wystawiono po raz pierwszy w 2009 roku z okazji obchodów siedemdziesiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W tej inscenizacji muzykę obrazowało płótno, powstające na oczach widzów, autorstwa Rafała Zawistowskiego. Kolejne przedstawienie odbyło się na deskach teatru Witkacego w 2010 roku. Rok później, w zmienionej formie, spektakl wystawiono w Nowym Jorku na festiwalu United Solo organizowanym przez Omara Sangare. Przedstawienie również wieńczyło imprezę kulturalną pod tytułem „Zdarzenia teatralne”, która odbyła się w stalowowolskim domu kultury w 2012 roku. W 2013 roku można było obcować z projektem na Fringe Festiwal w Sopocie.
Nagranie, którego słuchasz to LIVE z premierowego występu.
Rozśpiewka to projekt, który zrealizowałem w 2016 roku w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Główny cel akcji - rozśpiewać i zarazić pasją do eksperymentowania z głosem, ciałem i muzyką jak największą ilość osób.
Jednym z założeń projektu było również skomponowanie 6 utworów na chór, instrumenty tradycyjne i wirtualne.
W projekcie wzięli udział Chór Chór Hurra i Rozśpiewka oraz zaproszeni goście.
Muzycy: Maja Skrońska, Marcin Albert Steczkowski, Krzysztof Mika.
Malarze: Ula Iwińska, Wojtek Brewka.
Tancerz: Mateusz Pindelski.
Asystentką projektu była niezastąpiona Magdalena Lepionka.
Zdjęcia, które wykorzystałem przy montażu filmiku udostępnili: Olga Wąsik i Denis Dziuba.
pomysł na filmy zrodził się z potrzeby poszukiwania takiego sposobu komunikacji, który opiera się na zrozumieniu drugiego człowieka.
Seria WAŻNE(nie)WAŻNE to dopiero początek podróży. Z każdym krokiem pojawiają się nowe pytania, a każda odpowiedź jest inspiracją do dalszych poszukiwań i kolejnych serii.
Zapraszam Cię serdecznie w tę podróż.
Dlaczego ludzie śpiewają? To pytanie, które zaprząta od dawna moją głowę. Zadaję je różnym ludziom, których mam przyjemność spotkać podczas działań edukacyjnych. Odpowiedzi są niezwykle inspirujące.
A Ty "Dlaczego śpiewasz?".
Karolina Jaworowska
Maja Steczkowska
Marta Markowska
Izabela Roza
Martyna Popek
Anna Łopatka
Nikola Brożko
Monika Glegoła