AUTORSKIE
SKETCHES
to cykl, który narodził się, gdy mieszkając na wsi spędzałem długie wieczory na odkrywaniu brzmień instrumentów wirtualnych. Każdy ze Sketches ma otwartą formę, którą definiuje jedynie kolejność powstania. Są to wycinki z mojego życia, zatrzymane chwile, muzyczne spotkania z przyjaciółmi, emocje, które mogę wyrazić jedynie poprzez muzykę. Niektóre Sketches stają się częścią większej kompozycji, inne pozostają szkicami. Są dostępne tutaj, na Spotify, iTunes i innych portalach muzycznych.
Grafika: Aleksandra Grzegorek - www.facebook.com/grzegorka
Sketches 2016
Sketches 2015
Sketches 2014
Sketches 2013
Sketches 2012
Sketches 2011
Sketches 2010
Sketches 2009
Sketches 2008
RECITALE
SOUND SPOTS
Sound Spots
MUZYKA I ŚWIATŁO W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH
Utwory inspirowane bohaterami Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Podczas nocnego zwiedzania można było usłyszeć prawykonanie kompozycji w połączeniu z improwizacjami na różnych instrumentach.
HOMO HOMINI
W taki sposób projekt został opisany po premierze. Sam nie umiałbym znaleźć lepszych słów by przedstawić Ci Homo Homini.
"„Homo Homini” to projekt, który zabiera nas w muzyczną podróż w głąb ludzkich emocji. Poznając dźwięki różnorakich instrumentów oraz elektroniczne brzmienia przeżywamy nie tylko mentalny, ale i duchowy rozwój, przenosząc się w niedostępne na co dzień miejsca. Całość można określić jako estetyczny minimalizm, będący wynikiem długotrwałych poszukiwań własnego środka wyrazu. Dźwięki stworzone przez kompozytora i wykonawcę, Marcina Steczkowskiego, mają zainspirować nas do wędrówki, w której oddamy się wyobraźni. Spektakl „Homo Homini” wyzwala widza nie narzucając mu żadnych ograniczeń. Każdy obiera własną drogę, wolny w swoich rozmyślaniach i odczuciach. Dźwięki są portalami, dzięki którym przenosimy się w inną czasoprzestrzeń."
Spektakl wystawiono po raz pierwszy w 2009 roku z okazji obchodów siedemdziesiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W tej inscenizacji muzykę obrazowało płótno, powstające na oczach widzów, autorstwa Rafała Zawistowskiego. Kolejne przedstawienie odbyło się na deskach teatru Witkacego w 2010 roku. Rok później, w zmienionej formie, spektakl wystawiono w Nowym Jorku na festiwalu United Solo organizowanym przez Omara Sangare. Przedstawienie również wieńczyło imprezę kulturalną pod tytułem „Zdarzenia teatralne”, która odbyła się w stalowowolskim domu kultury w 2012 roku. W 2013 roku można było obcować z projektem na Fringe Festiwal w Sopocie.
Nagranie, którego słuchasz to LIVE z premierowego występu.
ROZŚPIEWKA
Rozśpiewka to projekt, który zrealizowałem w 2016 roku w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Główny cel akcji - rozśpiewać i zarazić pasją do eksperymentowania z głosem, ciałem i muzyką jak największą ilość osób.
Jednym z założeń projektu było również skomponowanie 6 utworów na chór, instrumenty tradycyjne i wirtualne.
W projekcie wzięli udział Chór Chór Hurra i Rozśpiewka oraz zaproszeni goście.
Muzycy: Maja Skrońska, Marcin Albert Steczkowski, Krzysztof Mika.
Malarze: Ula Iwińska, Wojtek Brewka.
Tancerz: Mateusz Pindelski.
Asystentką projektu była niezastąpiona Magdalena Lepionka.
Zdjęcia, które wykorzystałem przy montażu filmiku udostępnili: Olga Wąsik i Denis Dziuba.
Let's talk about
WAŻNE(nie)WAŻNE
pomysł na filmy zrodził się z potrzeby poszukiwania takiego sposobu komunikacji, który opiera się na zrozumieniu drugiego człowieka.
Seria WAŻNE(nie)WAŻNE to dopiero początek podróży. Z każdym krokiem pojawiają się nowe pytania, a każda odpowiedź jest inspiracją do dalszych poszukiwań i kolejnych serii.
Zapraszam Cię serdecznie w tę podróż.
ŚPIEWAM BO...
Dlaczego ludzie śpiewają? To pytanie, które zaprząta od dawna moją głowę. Zadaję je różnym ludziom, których mam przyjemność spotkać podczas działań edukacyjnych. Odpowiedzi są niezwykle inspirujące.
A Ty "Dlaczego śpiewasz?".
Karolina Jaworowska
Maja Steczkowska
Marta Markowska
Izabela Roza
Martyna Popek
Anna Łopatka
Nikola Brożko
Monika Glegoła